Babylon

Studentský list pro seniory ... více
titulní strana časopisu Babylon a jeho předplatné

Vydavatel časopisu: Studentský spolek Babylon

Typy předplatného

Roční
240.00 Kč
Jednotlivý výtisk
60.00 Kč
Prodloužit předplatné Objednat předplatné Darovat předplatné

Revue Babylon řadu let přináší jiný pohled na události ve společnosti a kultuře. V situaci, kdy přední noviny ovládají političtí podnikatelé, internet se bulvarizuje a veřejnoprávní média trpí názorovou konformitou, chceme Babylon posunout na rovinu plnohodnotného média.

Babylon léta funguje a nadále bude fungovat jako více méně samizdat - nikdo se jím neživí, tvoříme jej ve svém volném čase, mimo zaměstnání. Založili jej a píší do něj vesměs absolventi UK rozličných oborů, z nichž někteří mají zkušenost s nezávislou publicistikou již z doby před listopadem. Šéfredaktorem je spisovatel a historik Petr Placák, autor řady prosaických i odborných knih, publicista a scénárista Adam Drda, politolog Josef Mlejnek, autor odborných studií, hispanista Stanislav Škoda, mimo jiné autor prací o Kubě, historička Marie Kopecká, žijící a publikující ve Francii, badatel Jan Horník, pracující v ÚSTR, politolog Petr Mach, jehož specializací jsou mezinárodní vztahy. Babylon ale není jen časopis - pořádáme pouliční akce, happeningy, pochody, výlety...

Důvody, proč Babylon vydáváme, jsou jednoduché - komentovat, hodnotit, kritizovat, chválit společnost, ve které žijeme, nás baví a zároveň je to i způsob, jak v ní (pokud možno smysluplně) fungovat. Rozšířit Babylon a sbírat peníze pomocí sbírky Hithit na rozjezd webu, kde budou aktuální články, jsme se rozhodli ve chvíli, kdy se prostor, kam psát, zásadním způsobem zúžil především vstupem magnáta a politika Andreje Babiše do médií.
 

ČísloDatum, kdy bude časopis rozesílán
2/2018 3.7.2018 aktuální číslo
3/2018 10.9.2018
4/2018 10.12.2018

Přidat příspěvek k předplatnému tohoto časopisu

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení předplatitelé.
Přihlašovací údaje najdete na faktuře nebo daňovém dokladu k předplatnému. Pro další kontakt můžete využít našeho call centra na telefonních číslech 225 985 225 a 777 333 370 nebo na e-mailu send@send.cz. Spojte se s námi také na Facebooku.