Česká kultura

Měsíčník kulturních programů kapesní velikosti přináší přehled o kulturních akcích nejen v Praze. ... více
titulní strana časopisu Česká kultura a jeho předplatné

Vydavatel časopisu: Agentura Tes, s.r.o.

Typy předplatného

Pololetní
300.00 Kč
Roční
550.00 Kč
Prodloužit předplatné Objednat předplatné Darovat předplatné
Tisknout vánoční dárkový certifikát

Měsíčník kulturních programů kapesní velikosti v precizní grafické úpravě s širokou nabídkou koncertů, divadelních představení, výstav a dalších zajímavých akcí pořádaných nejen v Praze, ale ve všech regionech České republiky.


Tipy a inspirace na únor 2018

 

 

Labyrintem dějin českých zemí 27.2.-1.7.

Pražský hrad připravil Výstavní projekt k 100. výročí vzniku ČSR

- Založeno 1918. Výstava v Císařské konírně představuje formou origináln archiválií a dalších unikátních předmětů zlomové okamžiky ve vývoji českého státu od 10. století do současnosti. Návštěvníci mohou zhlédnout pohřební insignie Přemysla Otakara II., obdivovat originály svazků zemských desek pražských, brněnských, olomouckých a opavských.

Mumie Světa 1.2.-22.7.

Na pražském Výstavišti v Holešovicích nahlédnou návštěvníci výstavy do života lidí z různých dějinných epoch a oblastí světa včetně Evropy, Jižní Ameriky nebo starověkého Egypta. Odhalí nečekaná tajemství o kulturách a civilizacích dávno minulých. Návštěvníci se tak dozvědí o pohřebních rituálech jihoamerických indiánů či o zapomenuté kryptě v Německu, která uchovala těla celé šlechtické rodiny. Výstava nadchne nejen milovníky historie, ale především rodiny s dětmi, které díky ní nahlédnou originálním způsobem do vzdálené i bližší minulosti.

Šupinami vyšívané 6.2.-25.3.

Národní zemědělské muzeum v Praze uspořádalo výstavu unikátních společenských šatů, pošitých více než 2500 rybích šupin, které byly ušité pro soutěž Česká Miss 2010 v rámci projektu &8220;výtvarnice Jany Berg.

Z dálky/z blízka. Krajinomalba 19. století. Severní Čechy do 4.3.

Různorodost uměleckého ztvárnění severočeské krajiny v průběhu 19. stol. přibližuje výstava v Severočeské galerii výtvarného umění v Litoměřicích. Nabízí díla K. Postla, K. H. Máchy, A. Mánesa, B. Havránka, B. Piepenhagena ad. Výstava se dělí do částí, jež jsou věnovány např. poutníkům a výletníkům, proměnám vnímání krajiny, venkovu a životu lidí v sepětí s přírodou.

 

ČísloDatum, kdy bude časopis rozesílán
11/2018 30.10.2018 aktuální číslo
1/2019 28.12.2018

Přidat příspěvek k předplatnému tohoto časopisu

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení předplatitelé.
Přihlašovací údaje najdete na faktuře nebo daňovém dokladu k předplatnému. Pro další kontakt můžete využít našeho call centra na telefonních číslech 225 985 225 a 777 333 370 nebo na e-mailu send@send.cz. Spojte se s námi také na Facebooku.